top of page
Wang Xiang Zhai

 "Ağaç Duruşları Çigong Sistemi" 'nin ve "Zihin/Niyet Yumruğu (YiQuan) / (DaChengChuan)" savaş sanatının kurucusu olan Wang Xiang Zhai (Vang Şang Cay)  1886 ve 1963 yılları arasında Çin'de yaşamıştır. Ağaç duruşlarıyla erken yaşlarında sağlıklı olmak için tanışmıştır ve bir çigong sistemi haline dönüştürmüştür. devam..

Lam Kam Chuen

Savaş sanatları çalışmaya 12 yaşında başlayan Lam Kam Chuen, 1948 yılında Hong Kong'da doğmuştur. Geleneksel çin tıbbı, savaş sanatları, çin felsefi ve dini sistemleri konusunda bir uzmandır. 1975 yılında İngiltereye taşınarak, Çin sanatlarını batıya tanıtann öncülerden biridir. Ağaç duruşları çigong sistemini öğreten bir çok eğitmen yetiştirmiştir. Tüm dünyada Kıbrıs ve Türkiye'de atölyeler düzenlemektedir. Çigong tai chi, savaş sanatları, şifa, feng şui ve çin çay seromonisi konularında  devam..

Tarık Tekman

1972 doğumlu Tarık Tekman, Yıldız Teknik üniversitesi elektrik mühendisliği mezunudur. Başta Lam Kam Chuen olmak üzere, birçok ustayla çigong ve tai chi çalışmıştır ve 2008 yılından beri çigong eğitimleri vermektedir. Lam Kam Chuen tarafından, Ağaç Duruşları Çigong Sistemi (Zhan Zhuang Chi Kung) eğitmenliği ve eğitmen yetiştirme konusunda yetkilendirilmiş az sayıdaki batılı uzmandan biridir. devam..

 

bottom of page